علی جون
علی جون
رضوانی فر عنوان كرد؛

كاهش شركتهای زیان ده زیر مجموعه شستا

كاهش شركتهای زیان ده زیر مجموعه شستا

به گزارش علی جون مدیرعامل شركت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی از كاهش تعداد شركتهای زیان ده زیر مجموعه شستا اطلاع داد و اظهار داشت: اطلاعات و رزومه افراد متقاضی فعالیت در هیات مدیره در سامانه بارگذاری می شود.به گزارش علی جون به نقل از مهر، محمد رضوانی فر در لایو اینستاگرامی خود در مورد شفافیت در شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی اظهار داشت: بعد از قبول مسئولیت شریعتمداری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شفافیت در تمام تصمیم گیری ها حاکم شده و هم اکنون تمامی اساسنامه ها و انتصابات اعضای هیئت مدیره شرکت های زیرمجموعه شستا در سایت بارگذاری شده است.
وی افزود: در مجموعه ای که این اطلاعات بارگذاری شود، دسترسی همه به فهرست اعضای هیئت مدیره امکانپذیر است بنابراین امکان نقد فراهم شده که البته اتفاق خوبی است.
مدیرعامل شستا اضافه کرد: انتصابات بر مبنای توانمندی، جوانگرایی و تجربه افراد انجام شده و بحث قرمز و آبی نداریم بنابراین از همه طیف های فکری و سیاسی در ترکیب هیئت مدیره شرکت های زیرمجموعه بهره برده ایم.
رضوانی فر به سود شستا اشاره نمود و اظهار داشت: سود شستا در شش ماهه اول سال نسبت به سال قبل دو برابر بوده و تعداد شرکت های زیان ده از ۴۰ به ۶ و ۷ شرکت تقلیل یافته و تمامی این اقدامات مستلزم تصمیماتی بوده که اعضای هیئت مدیره شرکت ها اتخاذ نموده اند.
وی بیان نمود: این اقدام امکان دارد نقصها و ایراداتی داشته باشد اما خصوصیت های مثبت آن بسیار زیاد است به صورتی که در گذشته ۵۰ درصد انتصابات شرکت های زیرمجموعه شستا در کاغذ ثبت نشده و ۲۴۰ تا ۲۵۰ نفر در یک شبانه روز با یک یادداشت اداری منصوب شده اند.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی اظهار داشت: در دوره اخیر هیچ انتصابی انجام نشده که مدارک و مستندات آن وجود نداشته باشد. همینطور در ۷۵ درصد انتصابات مدرک اعضای هیئت مدیره کارشناسی ارشد و دکتری بوده درحالی که در گذشته این آمار کمتر از ۵۰ درصد بوده است.
به گفته رضوانی فر، میانگین سنی انتصابات از ۵۶ به ۴۳ سال کاهش پیدا کرده درحالی که در دوره های قبل ۲۴ درصد انتصابات، افراد بالای ۶۰ سال بوده اند اما امروز فقط ۲.۵ درصد بالای ۶۰ سال سن دارند.
وی در مورد فرایند انتصابات هم اظهار داشت: در مجموعه شستا از تمامی ظرفیت های افراد استفاده خواهیم کرد و محدودیتی برای ورودی های جدید نداریم به صورتی که همه افراد می توانند خودشان را کاندید کنند.
مدیرعامل شستا از طریق اندازی سامانه ای برای ثبت درخواست و رزومه متقاضیان اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه الان در شستا فعالیت می کند و بر مبنای آیین نامه های موجود، افرادی که برای حضور در هیئت مدیره اعلام آمادگی می کنند، باید رزومه خویش را در این سامانه بارگذاری کنند که این شامل تحصیلات مرتبط، دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اند، سوابق کاری و … می شود و در نهایت بعد از بررسی، یک امتیاز به فرد و امتیازی هم برای شرکت مورد نظر در نظر گرفته می شود و اگر نمره فردی از شرکت بالاتر باشد، متقاضی انتخاب می شود. همینطور بر مبنای بالاترین امتیازها، مناسب ترین گزینه ها با دریافت برنامه کاری وارد کمیته انتصابات هلدینگ ها می شوند و بر حسب مستندات، برای آنها تصمیم گیری می شود.
رضوانی فر اظهار داشت: آنچه مبنای تصمیم گیری برای خروج یا باقی ماندن افراد در مجموعه هیئت مدیره است، ارزیابی عملکرد افراد و چیزی است که در چارچوب کارنامه برای آنها صادر می شود.
وی تصریح کرد: ما نمی خواهیم فردی را به علت متفاوت بودن سلیقه کنار بگذاریم و باید سعه صدر و نگاه بلندتر و جامع نگری داشته باشیم که در چنین شرایطی، قدرت تعامل بالاتر خواهد رفت. آنچه هنر است، ایجاد هماهنگی برای دست یافتن به نتیجه است.
مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه نگاه ما به اداره شستا یک نگاه ملی است، اظهار داشت: استفاده از جوانان که بر مبنای منویات رهبری انجام شده، نه تنها باید حمایت شود بلکه باید تقدیر و تشکر هم صورت گیرد و ما باید از طیف های مختلف در حوزه مدیریت بهره مند شویم.
رضوانی فر افزود: لازم است همه مجموعه های هم تراز شستا، انتصاب های خویش را بر روی سامانه قابل دسترس قرار دهند و نحوه انتخاب و فرایند آن و مستندات خویش را نمایش دهند.
وی تاکید کرد: در گام دوم از این سامانه برای انتخاب مدیران و معاونان هم استفاده خواهیم کرد.
مدیرعامل شستا اظهار داشت: شفافیت را مترادف بازدهی و کارآیی بیشتر می دانیم و از اطلاعات در قالب کمک به خود و ایفای تعهدات از سهامداران تا بازنشستگان و مستمری بگیران که امانتدار آنها هستیم، استفاده می نماییم.
وی تصریح کرد: انتصاب زنان در دوره فعلی نسبت به گذشته سه برابر شده و انتصاب برادران اهل سنت هم ۴.۵ برابر شده است ازاین رو این مسیر را ادامه می دهیم و از همه ظرفیت ها و توانمندی ها استفاده خواهیم کرد.
رضوانی فر بیان نمود: سود خالص هلدینگ های تابعه شستا در ۶ ماهه اول سال ۹۸، ۹، ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که این سود در ۶ ماهه سال جاری به ۲۵ هزار میلیارد تومان رسیده است به صورتی که جهش معناداری در سود خالص شرکت های زیرمجموعه رخ داده است.


منبع:

1399/08/12
22:55:11
5.0 / 5
894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز