علی جون

دستور رئیس بنیاد شهید برای شناسایی خانواده شهید افغانستانی

دستور رئیس بنیاد شهید برای شناسایی خانواده شهید افغانستانی

به گزارش علی جون رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: در جهت شناسایی و تحت پوشش قرار دادن خانواده این شهید افغانستانی، همكاریهای لازم با سازمان ها و نهادهای مرتبط صورت خواهد گرفت.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، هفتمین جلسه شورای معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز به ریاست سعید اوحدی برگزار گردید. وی در این نشست ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران جایگاه و نهاد مقدسی است که توفیق خدمت در آن برای ما فراهم گشته است و برای موفقیت در راه خدمت در این نهاد از ارواح طیبه شهدای گران قدر و امام شهدا مدد می جوییم. معاون رئیس جمهور اضافه کرد: بنده در ستاد آزادگان و سازمان حج و زیارت سابقه همکاری با حوزه نمایندگی ولی فقیه و استفاده از تجربیات مفید این دو ظرفیت را دارم. جایگاه حجت الاسلام والمسلمین شهیدی جایگاه شرعی است و نظر ایشان با عنایت به این جایگاه در تصمیم گیری های بنیاد شهید و امور ایثارگران نظری صائب است و حضور ایشان بی گمان سبب آرامش و اقتدار در بنیاد شهید و امور ایثارگران است. اوحدی با اشاره به پیدا شدن پیکر یکی از شهدای افغانستانی دفاع مقدس اظهار داشت: این شهید بزرگوار جمعی لشکر پنج نصر خراسان بوده که پیکر وی اخیراً در منطقه فکه شناسایی شده است. معاونت تعاون و امور اجتماعی و اداره کل امور بین الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در جهت شناسایی و تحت پوشش قرار دادن خانواده این شهید بایستی با سازمان ها و نهادهای مرتبط همکاریهای لازم را انجام دهند. ساختار بنیاد باید به صورت کامل در اختیار وظایف قرار گیرد رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد عدم احتیاج به تغییر ساختار اجرایی در انجام مأموریت های بنیاد اظهار داشت: خوشبختانه ساختار بنیاد شهید و امور ایثارگران تکمیل است و نیازی به تغییر نیست، اما باید این ساختار به صورت کامل در اختیار وظایف قرار گیرد و در مدت خدمت باید نگاه ما به خدمات و مأموریت ها بلندمدت باشد. اوحدی اضافه کرد: به جرأت می توان گفت هیچ مجموعه ای در کشور با این میزان از ظرفیت وجود ندارد و باید با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری، مقدس ترین نهاد کشور مجموعه ای مطالبه گر باشد. رهبر معظم انقلاب راه برون رفت از تمام مشکلات کشور را فرهنگ ایثار و شهادت می دانند و این اصل در راه فعالیتهای ما باید مدنظر باشد. در همین ارتباط دکتر روحانی رئیس جمهوری محترم هم بر ضرورت افزایش شتاب در خدمات رسانی به ایثارگران تاکید و موفقیت و قدرت کشورمان را به برکت فداکاری ها و تلاشهای خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان دانسته اند. وی جامعه معظم ایثارگر را متعلق به تمام مردم و کشور دانست و اضافه کرد: فرزندان شهدا و ایثارگران امروز وارد عرصه خدمت شده اند و باید از ظرفیت های این عزیزان به خوبی بهره گرفت. خوشبختانه حضور این عزیزان در همه عرصه ها پررنگ است و بعنوان مثال تعداد زیادی از فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در دوره فعلی مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

تأکید بر استفاده از ظرفیت همه دستگاه های کشور معاون رئیس جمهور بر ضرورت افزایش تعامل با دستگاه های مختلف تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از دستگاه هایی که باید به خوبی از تمام ظرفیت های آن بهره برد صداوسیمای جمهوری اسلامی است و باید با استفاده از این رسانه در راه ترویج و توسعه بیش ازپیش فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم. همینطور لازم است از ظرفیت مجلس شورای اسلامی و تشکل های شاهد و ایثارگر بعنوان فرصت استفاده گردد. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران لازمه رفتار و مدیریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران را داشتن روحیه جهادی و انقلابی دانست و اظهار داشت: باید این کلام امام علی (ع) را سرلوحه امور خود قرار دهیم که فرمودند: «برای دنیایت چنان باش که گویی جاویدان خواهی ماند و برای آخرتت چنان باش که گویی فردا می میری». ما آمده ایم که خدمت گزار ایثارگران باشیم و در همین راستا از هفته آینده سفرهای استانی خویش را جهت بررسی شرایط و وضعیت آغاز می نماییم. دسترسی جامعه ایثارگری به ما باید آسان باشد. اوحدی افزود: اخلاق مداری، روحیه خدمت و انضباط مالی از اصول مهمی است که باید همواره مدنظر همه کارکنان باشد. به خصوص در زمینه انضباط مالی باید بسیار با دقت رفتار شود چونکه اموال و املاک بنیاد بعنوان امانت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در دست بنیاد شهید و امور ایثارگران است. حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در این نشست ضمن خیر مقدم به اوحدی اظهار داشت: حضور ایشان که خود از جامعه معزز ایثارگری هستند در بنیاد شهید و امور ایثارگران سبب شادمانی و شادی است. مطمئناً همه در خدمت ایشان و خانواده شهدا خواهیم بود و هدف اصلی رشد بنیاد و رفع مشکلات جامعه ایثارگران است. بنده هم در این راه بعنوان طلبه ای کوچک در کنار شما عزیزان هستم. در ادامه برخی از معاونان و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران به عرضه گزارش از فعالیتهای مربوط به حوزه تخصصی خود پرداختند.
در انتها هم علی گرجی زاده بعنوان مشاور حقوقی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمد باقری بعنوان مشاور عالی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی و حکم خویش را دریافت نمودند. علی گرجی زاده فرمانده سپاه انصار حفاظت از فرودگاه و از آزادگان دفاع مقدس است که سابقه فعالیت بعنوان معاون حقوقی سپاه پاسداران را داراست.
همینطور محمد باقری هم از خانواده معزز شهدا و عضو جامعه حسابداران رسمی کشور و دارای ۴۰ سال سابقه کار مالی و حسابرسی و همکار حوزه مالی وزارت کشور هستند.


منبع:

1399/03/29
11:57:34
5.0 / 5
1441
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳