علی جون
امید ندارم به زودی از سایه ستایش بیرون بیایم

نرگس محمدی: از ترس كرونا بازی نمی كنم

نرگس محمدی: از ترس كرونا بازی نمی كنم

به گزارش علی جون نرگس محمدی علاوه بر سریال «ستایش» در مجموعه هایی چون «معمای شاه»، «زعفرانی»، «بوی باران»، «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» و «ما فرشته نیستیم» هم ایفای نقش کرده است؛ با این وجود خودش می گوید، «امیدی ندارم به این زودی ها از سایه «ستایش» بیرون بیایم.»


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، این روزها سریال «معمای شاه» با بازی این بازیگر در حال پخش از آی فیلم ۲ است که در آن نقش «گلنار» را بازی می کند؛ دختر جوان ستمدیده ای که به خانه وزیری ها پناه می آورد و عروس آنها می شود.
محمدی که به واسطه ایفای نقش در سه قسمت از سریال «ستایش» بین بینندگان تلویزیون شناخته می شود، همچنان زیر سایه این نقش قرار دارد و می گوید امیدی نداشته است که به واسطه نقش گلنار از زیر سایه ستایش بیرون بیاید.
او توضیح می دهد: «معمای شاه» یک سریال پربازیگر و پرکاراکتر بود و تاریخ در آن محوریت داشت. آنقدر هم نقش های مختلف داشت که یک کاراکتر نمی توانست به صورت اختصاصی دیده شود. کاراکتر گلنار در بیشتر قسمت های معمای شاه حضور داشت اما نقشش آنقدر پررنگ و اثرگذار نبود که در بین آن همه کاراکتر به شکل ویژه به آن نگاه شود؛ اما حساب سریال ستایش فرق می کرد. ستایش یک سریال شخصیت محور بود و اصولا همه چیز بر اساس قهرمان قصه و حواشی زندگی اش پایه ریزی شده بود. خودم امیدی ندارم که به این زودی ها بتوانم از کاراکتر «ستایش» جدا شوم.
محمدی درباره شخصیت «گلنار» در سریال معمای شاه اظهار نمود: گلنار یک دختر مظلوم است که خصوصیت خاصی ندارد، بر عکس ستایش که بسیار فعال بود و به تنهایی می توانست روند قصه را تغییر دهد. فکر می کنم دخترانی مثل گلنار در آن زمان زیاد بوده اند.
وی در پاسخ به این پرسش که «با این اوصاف چرا پذیرفتید ایفاگر این نقش باشید؟» اظهار داشت: تا پیش از «معمای شاه» در هیچ کار تاریخی ای بازی نکرده بودم و دوست داشتم با این سریال، ژانر تاریخی را هم تجربه کنم؛ البته نقش گلنار هم در روند قصه خنثی نبود و به خصوص از زمانی که عروس خانواده وزیری ها می شد نقشش تاثیرگذاری بیشتری پیدا می کرد. گلنار از جوانی تا میانسالی در قصه حضور دارد و به شکلی همسر قهرمان اصلی سریال است. او تقریباً در دو ـ سوم سریال نقش آفرینی می کند.
نرگس محمدی به صحبت هایش افزود: کاراکتر گلنار ریشه در تاریخ ندارد و برای جذاب شدن قصه به کاراکترها اضافه شده است. مردم درباره این شخصیت ها حساسیت و قضاوت کمتری در مقایسه با کاراکترهای تاریخی دارند. اتفاقا حضور شخصیت هایی مثل گلنار، قصه سریال را از یک اثر تاریخی خشک و تک خطی، خارج و جذاب می کند. در چنین شرایطی دست بازیگر هم بازتر است و می تواند از خودش چیزهایی را به نقش اضافه کند.
او با استقبال از ایفای نقش در ژانر تاریخی تصریح کرد: تاریخ همیشه جزو علایق و دغدغه هایم بوده است. به خصوص تاریخ کشورم و به صورت مشخص تاریخ معاصر که به نظرم هنوز خیلی حرف های ناگفته ای درباره اش وجود دارد. بازی در سریال معمای شاه کمک کرد تا به شناخت بهتری از تاریخ معاصر برسم.
نرگس محمدی در انتها صحبتهایش درباره دشواری کار در ایام کرونایی برای بازیگران، اظهار داشت: یک سال است که از ترس کرونا سر هیچ کاری نرفته ام؛ واقعاً از مبتلا شدن می ترسم.1399/09/23
14:00:20
5.0 / 5
549
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱