علی جون

پخش آثار برگزیده یادواره مكتب سلیمانی از تلویزیون

پخش آثار برگزیده یادواره مكتب سلیمانی از تلویزیون

رئیس ستاد مرکزی یادواره مکتب سلیمانی اظهار داشت: با تفاهم صورت گرفته، آثار برگزیده این یادواره از شبکه های مختلف سراسری و استانی پخش خواهند شد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما، سید عباس فاطمی ـ رئیس ستاد یادواره تولیدات رسانه ای مکتب شهید سلیمانی ـ اظهار داشت: از سال قبل و از زمان تشییع پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای جمعه خونین بغداد، برگزاری یادواره تولیدات رسانه ای مکتب سلیمانی در دستور کار قرار گرفت و طراحی لازم در این خصوص به انجام رسید و از همان زمان هم استان خوزستان برای این منظور اعلام آمادگی کرد.
وی ادامه داد: ستادی که در معاونت امور استانها متولی برگزاری جشنواره هاست، مقدمات یادواره را فراهم نمود و از تجربه های پیشین هم که راجع به شهدای مدافع حرم بود بهره گرفته شد.
فاطمی با اعلان اینکه در طول یک سال قبل کارهای خوبی پیرامون شهید سلیمانی و مدافعان حرم تولید و پخش شده است، اظهار داشت: در میان آثار برگزیده بخش های مختلف شانزدهمین جشنواره بین المللی مقاومت تولیدات مراکز استانها تندیس های مختلف را کسب کردند.
وی افزود: در این جشنواره از سیمای استانها هم بعنوان نهادی که بیشترین آثار پیرامون مدافعان حرم و محور مقاومت را ساخته بود تجلیل شد.
فاطمی با اعلان اینکه آثار بسیار خوبی در ساختارهای مختلف و با محوریت حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم توسط مراکز تولید شده است اظهار داشت: بیش از دو هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد و طی چند مرحله گزینش و داوری با حضور اساتید دانشگاه و هنرمندان برجسته کشور، در قالب ۶ کمیسیون صورت گرفت.
رئیس ستاد مرکزی یادواره تولیدات رسانه ای مکتب سلیمانی اضافه کرد: همه مراکز استانی با تعداد بالایی از آثار در این رویداد ملی شرکت کرده اند ولی در مجموع بیش از ۶۵۰ اثر از ۲۴ استان به مرحله نهایی داوری راه یافتند.
وی با اعلان اینکه آثار برگزیده یادواره مکتب سلیمانی از شبکه های مختلف استانی پخش می شوند اشاره کرد: شبکه های سراسری هم پخش این تولیدات را در دستور کار قرار داده اند.
فاطمی کار مدافعان حرم را در تداوم جانفشانی های شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس دانست و اشاره کرد: بر این اساس آثار صوتی و تصویری، پژوهشی، خبری و گزارشی پیرامون شهدای شاخص توسط استان های مختلف تولید می شود و هم اکنون هم چندین پروژه بزرگ نمایشی و با محوریت زندگی شهدای هسته ای و مدافع حرم در حال اجرا هستند.
وی بیان کرد: ریاست محترم سازمان، معاون امور استانها و مسئولان استانی در زمینه تولید آثار مختلف با محوریت مقاومت و شهدا پای کار هستند و دراین زمینه اتفاق نظر دارند بطوریکه الان ۱۵ تفاهم نامه با استانها برای ساخت چنین آثاری منعقد شده است.
وی با اشاره به ساخت سریال جلال دو در استان های آذریایجان شرقی و خوزستان و سریال های شهید شهریاری و شهید باهنر در زنجان و کرمان اظهار داشت: در کنار این پروژه های عظیم نمایشی، هر روز شاهد رونمایی از مستند یا اثری رادیویی و تلویزیونی، پژوهشی و خبری پیرامون شهدای مدافع حرم و محور مقاومت در معاونت امور استانها هستیم.
رئیس ستاد مرکزی یادواره تولیدات رسانه ای مکتب سلیمانی اشاره کرد: شورای تخصصی فیلمنامه با حضور بهترین های فیلم و سریال در معاونت امور استانها مشغول فعالیت است؛ آثار در استانها تهیه می شوند و این شورا فیلمنامه ها را مورد بررسی دقیق قرار می دهند و پس از تصویب و برآورد نهایی، کارهای پیش تولید شروع می شود و نظارت کافی در همه مراحل وجود دارد.
وی اشاره کرد: شفافیت یکی از خاصیت های بارز اقدامات معاونت امور استانها در همه مراحل و در همه پروژه هاست و اهتمام کرده ایم از بهترین ها و نه نامدارترین ها استفاده نمائیم تا بهترین خروجی را داشته باشیم.
فاطمی اظهار داشت: شبکه های استانی در حوزه مأموریتی خود دارای تعامل خوبی با مسئولان و مردم هستند.
رئیس ستاد مرکزی یادواره تولیدات رسانه ای مکتب سلیمانی با اشاره به تقاضای بالای درخواست مسئولان استانی برای همکاری با معاونت امور استانها اشاره کرد: تفاهم نامه های مختلفی با نهادها و سازمان های مختلف استانها به امضا رسیده و بعضی از پروژه های فاخر نمایشی هم در همین ساختار اجرائی شده اند.
وی افزود: توسعه دیجیتال و ارتقاء پوشش شبکه های رادیویی و تلویزیونی در مناطق مختلف کشور نیز طی تفاهم با استانها با بهترین حالت ممکن محقق شده است.
فاطمی با اشاره به کیفیت بالای آثار تولیدی مراکز در حوزه ها و ساختارهای مختلف عنوان کرد: بگفته داوران یادواره تولیدات رسانه ای مکتب سلیمانی، کیفیت آثار آنقدر بالا و نزدیک به هم بوده که کار انتخاب برای آنها دشوار شده است.
وی تصریح کرد: شهید قاسم سلیمانی یک قهرمان ملی بود و این قهرمانی هم در دوران حیات و هم پس از شهادت تداوم یافت و تشییع باشکوه ایشان، تنها جلوه ای از این خاصیت بود.1399/10/07
19:45:23
5.0 / 5
727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴