علی جون
علی جون
معاون سازمان حج:

انتظار می رود عربستان زودتر تاریخ مذاكرات حج ۱۴۰۰ را اعلام نماید

انتظار می رود عربستان زودتر تاریخ مذاكرات حج ۱۴۰۰ را اعلام نماید

به گزارش علی جون معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت اظهار داشت: انتظار می رود عربستان هرچه سریعتر تاریخ مذاکرات حج تمتع سال آینده کشورهای اسلامی را اعلام نماید.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، اکبر رضایی با اعلان اینکه سازمان حج و زیارت بعنوان متولی اعزام زوار به حج تمتع باید آمادگی لازم را برای تشرف زوار به حج ۱۴۰۰ داشته باشد، گفت: برنامه ریزی های لازم در حوزه مسائل اجرائی را آغاز نموده ایم و آمادگی لازم برای برگزاری حج ۱۴۰۰ را داریم. وی ادامه داد: با توجه به این که هنوز تفاهم نامه حج ۱۴۰۰ با عربستان به امضا نرسیده است، نمی توانیم وضعیت روشنی درباره مسائل حج سال آینده ترسیم نماییم. البته نه فقط ایران، بلکه سایر کشورهای اسلامی هم تا زمان انعقاد تفاهم نامه نمی توانند به درستی تصمیم گیری کنند.

رضایی با اشاره به اینکه برنامه ریزی دقیق برای اعزام زوار به حج تمتع منوط به نهایی شدن مذاکرات و امضای تفاهم نامه حج ۱۴۰۰ است، اشاره کرد: هر ساله در این ایام مذاکرات حج تمتع نهایی می شد. بنابراین، انتظار می رود عربستان هر چه زودتر مذاکرات را نهایی و تفاهم نامه حج تمتع را منعقد کند تا کشورها در زمان مناسب و کافی به برنامه ریزی پرداخته و زوار نیز با آمادگی به این سفر معنوی تشرف یابند.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با اعلان اینکه کرونا همه دنیا را تحت تاثیر قرار داده است، اظهار داشت: مهم ترین مسأله در حج تمتع سال آینده سلامت زوار است. بنا بر این مباحث اجرائی حج نیز متناسب با این امر پیگیری خواهد شد تا زوار بدون دغدغه به این حج تمتع مشرف شوند.


منبع:

1399/10/26
12:32:45
0.0 / 5
506
تگهای خبر: برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
علی جون - سرگرمی و طنز