علی جون

بیانیه شبكه چهار به دنبال سخنان احمد جهان بزرگی

بیانیه شبكه چهار به دنبال سخنان احمد جهان بزرگی

علی جون: سخنان حجت الاسلام احمد جهان بزرگی، عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در مناظره زنده برنامه «زاویه» و واکنش ها به آن، انتشار اطلاعیه ای از طرف روابط عمومی شبکه چهار سیما را به دنبال داشت.


در متن این بیانیه رسمی که نسخه ای از آن به ایسنا ارسال شده است، سخنان حجت الاسلام جهان بزرگی در برنامه چهارشنبه شب «زاویه» شبکه چهار، «غیرمنصفانه» و «غیرحرفه ای» خوانده شده و آمده است:
««گفتگو» میراث بزرگان اندیشه و تنها ابزار اصلاح و پیش برد جامعه است و بر همگان، خصوصا اصحاب قلم و اندیشه، واجب است تا از گفتگو و آداب آن مراقبت کنند. اتفاق ناخوشایندی که به وسیله میهمان برنامه زاویه و برخلاف رویه این برنامه رخ داد، مخالف صریح فرمایشات رهبری در خصوص حفظ حرمت مسئولان نظام بود و با سیاست های کلی شبکه چهار، در خصوص توسعهٔ ادب و آداب گفتگو، در تضاد کامل قرار داشت.
به همین دلیل شبکه چهار وظیفه خود می داند که از سخنان نادرست میهمان برنامه تبری جوید و صراحتاً آنرا مخالف اهداف رسانه ملی و شبکه چهار در توسعه گفتگوی مومنانه، منصفانه و مودبانه می داند.
امیدواریم دیگر شاهد چنین رفتارهایی از طرف میهمانان برنامه های زنده نباشیم تا خدای ناکرده عرصه گفتگو تنگ تر نشود و شکاف های فکری و اجتماعی بیش از این نگرد.
در این میانه نکته مهم آنکه همانطور که بارها اعلام شده، مسئولیت اظهارنظر میهمانان و کارشناسان برنامه زنده بر عهده خود آنهاست همان چیزی که مجری برنامه به درستی صراحتا در آخر برنامه بر آن اصرار کرد و مدیران و برنامه سازان قبل از برنامه همیشه کارشناسان را به اتقان در سخنان، رعایت انصاف، اخلاق، نقد سازنده و دلسوزانه سفارش کرده و می کنند. این صحبت ها نه فقط مورد تایید رسانه ملی نیست، بلکه آنرا مغایر فضای نقد منصفانه و اخلاقی می داند.
اساسا سخنان حجت الاسلام جهان بزرگی خلاف مصالح کشور و منویات رهبر انقلاب (مدظله العالی) است و می بایست آنرا جبران کنند تا ابزاری در دست دشمنان قسم خورده این نظام مقدس نشود.»
منبع:

1399/11/03
22:17:38
0.0 / 5
580
تگهای خبر: ابزار , برنامه , رسانه , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴