علی جون
انتقاد حمید منوچهری از كوتاه شدن نمایش های رادیویی

مقاومت برای دوبله كارآگاه گجت و تاثیر وحشتناك كرونا بر دوبله

مقاومت برای دوبله كارآگاه گجت و تاثیر وحشتناك كرونا بر دوبله

به گزارش علی جون حمید منوچهری نسبت به کوتاه شدن زمان نمایش های رادیویی انتقاد نمود و اظهار داشت: این دیگر نمایش نیست، آیتم بامداد جمعه است!


این بازیگر، دوبلور و گوینده پیشکسوت رادیو که از سال ۵۰ در رادیو فعالیت می کند، در گفت و گویی با ایسنا درباره کوتاه شدن مدت زمان نمایش های رادیویی اظهار نمود: ما همچنان با جریان پخش ۱۵ دقیقه ای مخالف بودیم و هنوز هستیم؛ چونکه نمایش ۱۵ دقیقه ای یا ۵ دقیقه ای وجود ندارد. نمایش یک ساعت یا حداقل باید نیم ساعت باشد در صورتیکه می بینیم گاهی اوقات به ۵ دقیقه یا ۱۰ دقیقه هم می رسد. در طول این سال ها شنیده ام نمایش باید نمایش باشد نه قطعات کوتاه. این قطعات کوتاه بیشتر شبیه به آیتم های کوتاه برنامه بامداد جمعه شده است.

منوچهری که این روزها کارگردانی نمایشی با عنوان «آماده باش» را بر عهده گرفته است، درباره جزئیات این نمایش نیز توضیح داد: مجموعه نمایشی «آماده باش» را برای پخش از رادیو نمایش کارگردانی کردم که مقرر است در هجده قسمت ۱۵ دقیقه ای از این شبکه به روی آنتن برود؛ البته با جریان ۱۵ دقیقه ای مخالف بودیم و هنوز هم هستیم.
تاکید می کنم، رادیو میدان ارگ است!
این پیشکسوت رادیو در ادامه از سالهای فعالیت خود در رادیو گفت و دراین زمینه توضیح داد: از سال ۵۰ تا سال ۵۷ کارگردان برنامه های کودک رادیو بودم. از سال ۶۰ تا سال ۶۶ نیز برنامه «صبح جمعه» را کارگردانی می کردم. از سال ۷۱ محسن مهاجرانی ـ یکی از مدیران و نویسندگان سازمان صداوسیما ـ وقتی در رادیو بود، برخی از اهالی صدا را به جام جم فرستادند که کار رادیو را آنجا انجام دهیم اما تاکید کردم که رادیو میدان ارگ است و اینجا تلویزیون است. سال ۵۲ و ۵۳ دوبله هم کار کردم و بعد از آن در رادیو ارگ فعالیتم را ادامه دادم. چیزی نزدیک به ۱۶ سال برنامه های نمایشی رادیو فرهنگ را کارگردانی کردم و بعد از آن که رادیو نمایش راه اندازی گردید، در این شبکه کارم را ادامه دادم و در طول این سال ها در رادیو نمایش بودم.

مقاومت برای دوبله نکردن کارآگاه گجت
یکی از آثار به یادماندنی دوبله، کارتون «کاراگاه گجت» بود که صدای حمید منوچهری آنرا ماندگار کرد.
کارآگاه گجت


منبع:

1399/11/05
00:51:17
0.0 / 5
552
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵