علی جون

پخش مجموعه مستند آفریقای بی نهایت از شبكه چهار

پخش مجموعه مستند آفریقای بی نهایت از شبكه چهار

علی جون: مستند جدید شش قسمتی «آفریقای بی نهایت» از هفتم تیر ماه در برنامه «چهار سوی علم» شبكه چهار سیما به نمایش درمی آید.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، «بی نهایت، آفریقا» با نام اصلی(Extreme Africa) محصول ۲۰۱۵ آمریکا است که برای نخستین بار از شبکه چهار سیما پخش می شود.
این مجموعه مستند، طی یک سفر هیجان انگیز، چشم اندازهای طبیعی قاره آفریقا را مورد بررسی قرار می دهد. در مناطق طبیعی دورافتاده این قاره، بقای هیچ موجودی تضمین نمی گردد. این مجموعه مستند، قابلیت بقای جانوران در مواجهه با احتمالات قریب الوقوع را به تصویر می کشد.
در قسمت اول با عنوان «کوه اژدها؛ زنده ماندن در قلعه»، می بینید که با نزدیک شدن به قله رشته کوه دراکنزبرگ، گونه های جانوریِ عجیب و غریب خصوصیت هایی منحصر بفرد را از خود بروز می دهند. آنها به واسطه این خصوصیت ها می توانند شرایط آب و هوایی نامساعد کوهستان را تحمل کنند. در این برنامه تلاش ساکنین این منطقه برای بقا بررسی می شود.
قسمت دوم، «پارک ملی دریاچه مانیارا» نام دارد، پارک ملی دریاچه مانیارا، منطقه ای حفاظت شده واقع در تانزانیاست. از بیابان تا چمنزار این مناطق واقع در زیست بوم شرق آفریقا ساکنین گوناگونی دارد. پوشش گیاهی و جانوری این پارک در این قسمت بررسی می شود.
«کوه های سیمین» عنوان قسمت سوم این مستند است. اتیوپی منزلگاه بعضی از کمیابترین موجودات روی زمین است و در آن همیشه نبرد برای بقا در جریان است. زیست بوم رشته کوههای سیمین در این منطقه پوشش گیاهی و جانوری منحصر بفردی دارد که در این قسمت بررسی می شود.
در قسمت چهارم با نام «کویر جنوبی»، کویر آفریقا یکی از خشکترین و خطرناکترین مناطق زمین است. زنده ماندن در این برهوت خشک و خشن اسرار زیادی دارد. داستان بقا در این زیست بوم مبحث این قسمت است.
«سرزمین بزرگ سفید» عنوان قسمت بعدی این مجموعه است. در گرمای بینهایت و در گوشه ای از نامیبیا سرزمین زیبای سفیدی به چشم میخورد که ایتوشا نام دارد. بررسی پوشش گیاهی و جانوری این منطقه سفید رنگ مبحث این قسمت از برنامه است.
مرغزارهای خطی عنوان قسمت ششم «بی نهایت، آفریقا» است. در زمین های خشک آفریقا دنیایی بیگانه و حدودا عاری از حیات وجود دارد اما رودی عظیم با طولی معادل ۱۹۵۰ کیلومتر با گذر از میان این زمین ها به سمت جنوب و اقیانوس اطلس میرود و زندگی را در این کویر میدمد. این قسمت داستان سفر رودخانه اورنج و مرغزارهای خطی آن است.
مجموعه «چهار سوی علم» به کوشش واحد تأمین برنامه شبکه چهار سیما از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
منبع:

1399/04/07
14:33:38
5.0 / 5
1754
تگهای خبر: برنامه , داستان , شبكه , مستند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان علی جون