علی جون
معاون عتبات عالیات سازمان حج :

اعزام به عتبات منوط به تاییدیه ستاد ملی مقابله با كرونا است

اعزام به عتبات منوط به تاییدیه ستاد ملی مقابله با كرونا است

به گزارش علی جون معاون عتبات عالیات سازمان حج با اشاره به اینکه اخبار ضدونقیض برخی رسانه های زرد درباب عتبات حقیقت ندارد اظهار داشت: اعزام به عتبات منوط به تاییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا است.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، حجت الاسلام صحبت الله رحمانی با اشاره به چشم انتظاری متقاضیان سفر به عتبات عالیات خصوصاً در ماه رجب و شعبان اظهار نمود: سازمان حج و زیارت همیشه بر زیارت همراه با کیفیت، معنویت، حفظ عزت، کرامت، امنیت و خصوصاً سلامت تاکید داشته و این مهم در برنامه ریزی های صورت گرفته هم لحاظ شده است. وی با اعلان اینکه طی یکسال گذشته سفرهای زیارتی به عتبات عالیات به سبب بحران کرونا تعطیل شده، اظهار داشت: پس از شیوع این بحران، دستورالعمل بهداشتی کاملی از طرف کارشناسان وزارت بهداشت، سازمان حج و زیارت و هیئت پزشکی تهیه شد که پس از تدوین در اختیار وزارت بهداشت و وزارت خارجه کشورمان و کشور میزبان قرار گرفته است تا در صورت از سرگیری اعزام ها این مهم مورد توجه جدی قرار گیرد اما هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا پاسخ نهایی درباره اعزام ها را نداده و راه اندازی مجدد سفرها نیز منوط به تاییدیه ستاد است.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اشاره کرد: هم اکنون نیز بررسی از سرگیری اعزام ها به عتبات عالیات منوط به تاییدیه نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا است که امیدواریم با اهتمام به رعایت شیوه نامه های تدوین شده و از سویی اشتیاق وصف ناپذیر مردم به این زیارت پربرکت و معنوی، شاهد اعزام مجدد زوار به اعتاب مقدسه باشیم. وی اشاره کرد: در صورت تاییدیه ستاد ملی مقابله با کرونا برای از سرگیری سفرهای زیارتی به عتبات عالیات، برنامه های دقیقی از حیث امکانات و توجه به سلامت زوار در رفت و بازگشت تدوین شده که امیدواریم این مهم مورد توجه قرار گیرد. معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اشاره کرد: همانطور که قبل تر اعلام شده از سرگیری اعزام ها منوط به تایید نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا است و در صورت مشخص شدن این موضوع، اطلاع رسانی دقیقی از طرف سازمان حج و زیارت انجام می گیرد و مردم به اخبار ضدونقیض برخی رسانه ها و شایعات توجه نکنند.


منبع:

1399/11/29
23:46:15
0.0 / 5
597
تگهای خبر: برنامه , رسانه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳