علی جون

كرونا دست از سر عیاری و سریالش برنمی دارد!

كرونا دست از سر عیاری و سریالش برنمی دارد!

به گزارش علی جون با ابتلای کیانوش عیاری به کرونا، حالا چهره شناخته شده دیگری از عالم تصویر پایش به بیمارستان باز شده و نزدیکان و علاقمندان به آثارش را نگران کرده است. عیاری این روزها مشغول انجام مراحل فنی سریالش بود که خبر درگیری اش با بیماری منتشر شد؛ البته در یک سال گذشته هم مانند خیلی از پروژه ها، سریالش از آفت کرونا در امان نبود و در مقاطعی این بیماری، حتی مانع از ادامه تصویربرداری شده بود. حالا هم که ضبط به پایان رسیده، در آخرین مراحل فنی، این دفعه، خودِ این کارگردان باسابقه، درگیر کرونا و راهی بیمارستان شده است.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، سریال های کیانوش عیاری مانند فیلم هایش اندک اما به یادماندنی هستند. او که این روزها تدوین نهایی سریالی به نام «۷۸ متر» را برای شبکه اول به پایان رسانده و مجموعه اش در مرحله صداگذاری و ساخت موسیقی بود، به کرونا مبتلا و راهی بیمارستان شد تا عملا باز هم مراحل آماده سازی سریالش به تعویق بیفتد.
ساخت سریال «۸۷ متر» تابستان ۹۶ آغاز و از همان ابتدا با فراز و نشیب های بسیاری برای عیاری و گروهش همراه بود. شرایط دشوار مالی تلویزیون چند باری منجر به توقف این سریال شد و در نهایت هم کرونا بر این دشواری افزود تا سال قبل خبرهایی در خصوص وقفه در ساخت، به علت شرایط دشوار کرونا به گوش برسد.
با این همه سرانجام دیماه ۹۹ ـ بعد از گذشت حدود سه سال از کلید خوردن ـ خبر آخر تصویربرداری سریال کیانوش عیاری منتشر گردید اما در مراحل پایانی، کرونا این کارگردان را راهی بیمارستان کرد تا بازهم کار ناتمام بماند.
عیاری که ساخت سریال های «روزگار قریب» و «هزاران چشم» را در کارنامه دارد، سال ۹۸ در گفت وگویی با ایسنا از حقیقت ساخت سریال «۸۷ متر» برای تلویزیون پرده برداشت.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا فراز و نشیب های ساخت و توقف هایی که پیش آمد، هیچ گاه او را از ادامه ساخت «۸۷ متر» منصرف نکرد؟ تاکید کرده بود که به رغم ساخت «۸۷ متر» در شرایط دشوار مالی تلویزیون که چند باری هم منجر به توقف سریالش شد، از تصمیم گیری درمورد ساخت این سریال پشیمان نیست و این تجربه برایش دلنشین و لذت بخش است.
وی همینطور توضیح داد بود که داستان این سریال را ۱۰ سال پیش نوشته، تصویب هم شده بود و مبلغی هم پول در آن سال ها گرفته بود؛ ازاین رو امکان رها کردن آن نبود.
عیاری یادآور شده بود: «مدیر وقت سیمافیلم (حسن اسلامی مهر) نسبت به من لطف داشتند و این لطف صادقانه بود. ایشان با عنایت به مشکلات خانوادگی که برایم پیش آمده بود، به من گفتند که درمورد ساخت این سریال عجله ای نداشته باشم؛ حتی اگر چند سال هم طول بکشد که متاسفانه چنین هم شد و من ناچار بودم سریال را بسازم. یا باید بدهی ام را با تلویزیون تسویه می کردم یا باید کار را می ساختم. خب امکان پرداخت بدهی سنگین نبود، ناچارا در سال ۹۵ به این نتیجه رسیدیم که کار را شروع کردیم و پشیمان هم نیستم.»
کیانوش عیاری در پشت صحنه سریال ۸۷ متر

1400/02/02
17:52:09
5.0 / 5
522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴