علی جون
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور:

بیمه الزامی ساختمان های مسكونی

بیمه الزامی ساختمان های مسكونی

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: به سبب مصوبه ای که مجلس شورای اسلامی داشته، تمام ساختمان های مسکونی امسال مکلف به بیمه الزامی شدند.به گزارش علی جون به نقل از مهر، اسماعیل نجار بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از سد مخزنی هراز در شهرستان آمل در گفتگو با خبرنگاران گفت: لایحه مربوط به بیمه الزامی ساختمان های مسکونی در چند سال قبل بطور متوالی در چرخش مجلس شورای اسلامی بوده که درنهایت سال قبل تصویب و بصورت قانون درآمده است.
وی با مهم خواندن بیمه الزامی برای همه خانه های مسکونی مردم در سطح کشور در مقابل همه حوادث، اضافه کرد: حالا هیأت امنای این مساله تشکیل و وزیر اقتصاد و دارایی بعنوان رئیس هیئت امنا تعیین و اساسنامه آن نیز به تصویب رسید.
صاحبان فیش برق در اولویت بیمه
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور همین طور با اعلان اینکه صاحبان واحدهای مسکونی که فیش برق دارند در نوبت اول بیمه الزامی ساختمان های مسکونی هستند، گفت، قرار بوده که این اقدام از شروع سال جدید اجرائی شود، اما از نظر مالی و قانون بودجه آن چیزی که مورد نظر بوده به تصویب نرسیده، تلاش خواهد شد که با برطرف شدن مشکلات مالی در قالب اصلاح قانون یا متمم بودجه نهایی و اجرائی شود.
نجار اضافه کرد، حداقل سقف پرداختی که حالا برای بیمه الزامی ساختمان های مسکونی در مقابل حوادث تعیین شده برای هر واحد حدود ۱۲۰ هزار تومان در سال است.
وی ادامه داد، البته افراد زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و افرادی که در نوبت زیرپوشش این دو نهاد هستند، از پرداخت حق بیمه الزامی معاف هستند.
تسریع در پرداخت خسارت ها، افزایش ایمنی ساخت و سازها
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به اهداف بیمه الزامی خانه های مسکونی اشاره نمود و گفت، با این اقدام خیلی از مشکلات مردم و دولت در این بخش در پرداخت خسارت های بیمه ای برطرف خواهد شد.
به گفته نجار، توجه جدی به افزایش ایمینی در ساخت وسازهای مسکونی، کاهش هزینه های دولت در پرداختی ها و نیز تسریع در پرداخت خسارت ها از اهداف مهم اجرای طرح بیمه الزامی خانه ها است.
وی با اعلان اینکه البته حالا هم پوشش بیمه ای در کشور فعال و وجود دارد، گفت، پوشش بیمه ای فعلی گستردگی لازم را ندارد و با الزامی شدن بیمه واحدهای مسکونی، فراگیری آن نیز در کشور بیشتر و حوادث های پیش بینی نشده نیز کاهش خواهد یافت.

1400/02/04
12:03:00
5.0 / 5
781
تگهای خبر: ایمنی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳