علی جون
تهیه كننده عنوان كرد

تلویزیون بخواهد بچه مهندس ۵ را هم می سازیم

تلویزیون بخواهد بچه مهندس ۵ را هم می سازیم

علی جون: تهیه کننده «بچه مهندس» از تغییر بازیگر نقش اصلی سریال در قسمت های نخست بعنوان یک چالش جدی یاد کرد. او همین طور می گوید، در صورت درخواست صداوسیما فصل جدید سریال را هم خواهند ساخت.


سعید سعدی ـ تهیه کننده سریال «بچه مهندس» ـ درباره تغییر نقش اصلی این سریال در فصل جدید به ایسنا توضیح داد: شرایطی به وجود آمد که ما مجبور شدیم بازیگر نقش اصلی را تغییر دهیم. تمام تلاشمان این بود که بازیگری را انتخاب نماییم که بتواند برای ما زحمت کمتری بوجود آورد و مخاطبان هم آسان تر بتوانند با او ارتباط برقرار کنند. الحمدالله بازیگری که انتخاب شده است تا حدی این نگرانی را برطرف کرده است.
او درباره همکاری با محمدرضا رهبری در نقش جواد جوادی افزود: در این رابطه نظر ما مثبت است و مشکلی چندانی برای ما ایجاد نکرد. شاید دو سه قسمت اول چالشی را ایجاد کرد و پذیرشش برای مخاطبان سخت بود اما از قسمت سوم ـ چهارم به بعد، مخاطبان پذیرفتند که جواد جوادی تغییر کرده و این بازیگر است، همانطور که در قسمت های قبل هم جواد جوادی بنا بر شرایط سنی اش یک بازیگر دیگر بود.
سعدی همین طور درباره تغییر کارگردان سریال «بچه مهندس» بعد از سه فصل، اظهار داشت: به دلیلی مشکلاتی که برای آقای غفاری به وجود آمد و همزمانی کار سینمایی «تک تیرانداز»، ایشان نتوانستند با ما ادامه همکاری دهند و برمبنای همفکری که با هم داشتیم به آقای کاوری رسیدیم؛ آقای کاوری را به تلویزیون پیشنهاد دادیم و تلویزیون هم پذیرفت؛ الحمدالله به سبب شناختی که از آقای کاوری داشتیم، در روند کار مشکلی پیش نیامد. با همیاری یکدیگر توانستیم کار را پیش ببریم.تهیه کننده سریال «بچه مهندس» در پاسخ به این پرسش که تغییر کارگردان یک سریال چندفصلی و ادامه دار چقدر می تواند در روند ساخت موثر باشد؟ عنوان کرد: در هر صورت بی تاثیر نیست. برای اینکه سریال با یک فکر و اندیشه ای کنار هم چیده شده است و وقتی آن فکر و اندیشه تغییر پیدا می کند شاید آن تاثیر زیاد مثبت نباشد ولی سریال بچه مهندس به سبب نوع محتوایی که داشت و تغییراتی که در قصه ایجاد می شد، این چالش را برای ما کمتر کرده بود.
سعدی با اعلان اینکه احیانا تا ۱۷ ـ ۱۸ اردیبهشت ماه کار ضبط سریال تمام می شود، درباره ساخت فصل پنجم بچه مهندس هم اظهار نمود: این مساله به تصمیم گیری سازمان صداوسیما منوط است. سازمان هم طبق نظرسنجی و بازخوردها تصمیم می گیرد که این کار را ادامه دهد یا نه.
این تهیه کننده ساخت فصل چهارم سریال «بچه مهندس» را دشوارتر از فصل های قبلی دانست و اضافه کرد: این سریال در این فاز به سبب تعدد لوکیشن ها و خود داستان و تغییرات محتوایی از فازهای قبلی سخت تر و سنگین تر بود. تعدد کاراکترهایی که بنا بر نیاز قصه باید در کار می بودند نسبت به فصل های قبلی قابل قیاس نیست. از طرفی به موضوعی هم پرداخته شده است که برای مخاطبان جدید است و شاید تا الان گروه به این مساله آنقدر نزدیک نشده باشد.سعدی در آخر درباره تاثیر کرونا بر ساخت سریال و نحوه مواجهه با آن عنوان کرد: در هر صورت کرونا مشکلات خاص خودش را دارد؛ در گروه استرس و نگرانی به وجود می آورد. ما تدابیری را اندیشیده بودیم و یک گروه پزشکی را در کار مستقر کرده بودیم. یک روز در بین اکسیژن سنجی و تب سنجی انجام می شد و هفته ای یک دفعه یا چندین بار می آمدند تست می گرفتند و یا دوستانی که مشکوک بودند می رفتند به درمانگاهی که با آن قرارداد بسته بودیم و تست کرونا می دانند؛ اگر جواب تست منفی بود به کار ادامه می دادند. به لطف خدا با این تدابیر مشکلی در روند اجرای کار ایجاد نشد.


سریال «بچه مهندس۴» به کارگردانی احمد کاوری و تهیه کنندگی سعید سعدی، شب های ماه مبارک رمضان حوالی ساعت ۲۱: ۳۰ دقیقه از شبکه دو سیما پخش می شود.
منبع:

1400/02/17
17:08:18
5.0 / 5
717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱