علی جون
علی جون

انتشار وقایع نگاری یك لات چاقوكش

انتشار وقایع نگاری یك لات چاقوكش

به گزارش علی جون «وقایع نگاری یك لات چاقوكش» نوشته حسن هدایت منتشر گردید.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، در معرفی کتاب «وقایع نگاری یک لات چاقوکش» عنوان شده است: او کارگردان سریال آشنای «کاراگاه» و فیلم های اقتباسی از داستان های صادق هدایت همچون «گرداب» و فیلم های سینمایی «چشم شیطان» و «سایه روشن» و «گراند سینما»، با رمان «وقایع نگاری یک لات چاقوکش» بخشی از تاریخ معاصر ایران را در یک رمان روایت کرده است.
«وقایع نگاری یک لات چاقوکش» داستان یکی از لات های قدیم تهران به نام هاشم آبسرداری است.
حسن هدایت در مقدمه کتاب نوشته: «همه چیز از چند سال قبل آغاز شد. اوایل دهه هفتاد. زمانی که آغاز به تحقیقات جدی درباره لات های تهران، ریشه های شان و نقش آنها در وقایع سیاسی و اجتماعی صدساله اخیر ایران نمودم، اوایل به نظر کاری تفریحی و حتی بامزه می رسید، ولی به تدریح روابط ریشه دار لات ها با سیاست و اهمیت انکارناپذیرشان در جریانات سیاسی، چون یک غول نمایان گردید. به نحوی که به عیان برایم مسلم شد که از دوران مشروطیت به بعد، حدودا هیچ تحول اجتماعی وجود نداشته که لات ها و چاقوکش های ریز و درشت به صورت کلی لمپن های سیاسی در آن نقش نداشته باشند.»
یکی از لات های آن دوره، هاشم آبسرداری است که حسن هدایت طی نشست و برخاست های گوناگونی که با او داشته است، توانسته داستان زندگی او را در سال های ۱۳۲۴ تا ۱۳۳۹ بنویسد.
این کتاب در ۲۷۱ صفحه و با قیمت ۴۵هزار تومان توسط نشر گستره انتشار یافته است.
منبع:

1399/04/17
13:58:36
5.0 / 5
1747
تگهای خبر: داستان , سریال , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
علی جون - سرگرمی و طنز