علی جون

نواب صفوی در جمع یاران رادیویی

نواب صفوی در جمع یاران رادیویی

علی جون: مجموعه نمایشی «جمع یاران» به كارگردانی رامین پورایمان از امشب ـ شنبه ـ بیست و یكم تیرماه به روی آنتن رادیو نمایش و رادیو ایران می رود.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، «جمع یاران» نوشته مهدی فراهانی به بحث استعمار نفت از جانب انگلیس و همراهی دولت وقت آن زمان می پردازد. در آن زمان مجلس شورای ملی و گروه حزب فدائیان اسلام به رهبری نواب صفوی دست به دست هم دادند و توانستند با هدایت آیت الله کاشانی جلوی این کار را بگیرند و...
امیر فرحان نیا که در این نمایش در نقش نواب صفوی به ایفای نقش پرداخته در این حوزه اظهار داشت: نواب به نظر من جزو کسانی بود که شروع مبارزات ضد رضاخان از او آغاز شد و در رأس حزب موتلفه و فدائیان اسلام قرار داشت.
وی ادامه داد: به صورت کلی در این چهار دهه و در رسانه درباره نواب زیاد شنیده ایم، اما وقتی مکث روی یک مبحث بیشتر شود طبیعتا شناخت و مطالعه هم به دنبال آن می آید.
فرحان نیا تاکید کرد: در این چهار دهه خیلی دلم می خواست که بدانم چه چیزی سبب شد که نواب صفوی سرلوحه فدائیان اسلام و خیلی از مبارزات تاریخی شود و این سبب شد که خیلی چیزها درباره او بدانم؛ البته متن نمایشنامه هم نسبتا خوب بود و باید روی اینگونه نمایشنامه ها بیشتر فکر شود چون که تاریخی و مستند است.
این بازیگر درباره حضور سایر همکارانش در این نمایش اظهار داشت: تمام دوستان من در این نمایش نقش های پررنگ و موثری داشتند و هرکدام با دقت به ایفای نقش پرداختند.
مجموعه نمایشی پنج قسمتی «جمع یاران» به کارگردانی رامین پورایمان و با هنرمندی امیر فرحان نیا، مهدی نمینی مقدم، محمدرضاعلی، عبدالعلی کمالی، مجید همزه، عباس توفیقی، احمد لشینی، کامیار محبی، سعید سلطانی، بیوک میرزایی، مسعود زنوزی راد و تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، افکتوری نازنین حسن پور و صدابرداری مجید آیینه امشب شنبه (بیست و یکم تیر ماه) ساعت ۲۳: ۴۵ از رادیو نمایش و ۲۲ و ۳۰ از رادیو ایران پخش می شود.1399/04/21
21:55:30
5.0 / 5
1744
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵