علی جون
نگاهی به روزنامه های امروز جهان

این هزارپا واقعا هزار پا دارد!

این هزارپا واقعا هزار پا دارد!

کشف هزارپایی که بیش از هزار پا دارد، کرونا در اروپا و احتمال کنار گذاشته شدن بوریس جانسون، همچون سوژه های روزنامه های امروزاند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، آنچه در ادامه می خوانید، با اهمیت ترین عناوین روزنامه های جهان در روز یکشنبه ـ ۲۸ آذر ماه ـ به روایت آلبرت کوچویی است:

فراتر از انتخاباتروزنامه های آمریکا همچون «کریستین ساینس مانیتور» به حادثه های آمریکا و دیگر کشورهای جهان نگاه دارند. طرح دونالد ترامپ و هوادارانش در برهم زدن انتخابات پیشین ریاست جمهوری آمریکا، بسیار گسترده بود. شهادت های رییس کارکنان کاخ سفید در دوران ترامپ در مقابل کنگره، رسوا سازند. هواداران ترامپ، فراتر از سودای بر هم زدن انتخابات را در سر داشتند. «مارک میدوز» در سوت افشا دمیده است.
و نگاهی به جهان آمریکا و چین. روزنامه می گوید: تحریم واردات از چین، گره گشای خواست اروپا و آمریکا خواهد بود؟

فرانسه مرزهایش را بستزوددویچه سایتونگ روزنامه آلمانی، چون دیگر روزنامه های آن کشور نگاه به فرامرزهای کشورهای اروپا دارد و می نویسد: امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه، به جهت یورش کرونا، مرزهای کشورش را با انگلیس بست. بسیاری چمدان به دست، در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار سرگردانند. این تندبادی است که سیلی بر صورت جهانگردان راهی پیست های اسکی هم زد.
اما ماکرون، اولین مسافر آلمانی را خوش آمد گفت. اولاف شولتش، صدراعظم تازه آلمان در اولین سفر خود، به پاریس رفت؛ دست در دست امانوئل ماکرون.
جانسون می رودروزنامه های انگلیس همچون گاردین، از هشدار حزب محافظه کاران می گویند. شخصیت های برجسته حزب محافظه کار، هشدار دادند: بوریس جانسون، به یک سال نرسیده، کنار گذاشته می شود، مگر آن که اعمال خودرا متناسب سازد. آمار حزب، خبر از لرزه بر خانه شماره ۱۰ مقر نخست وزیری می دهند. شکست تازه حزب سبب این هشدار و تکانه است. منتقدان حزب می گویند اتهامات کوتاهی و ندانم کاری، از طرف نخست وزیر انگلیس بسیاراند. خانه پر است. گوشمالی، لازم است.

در حاشیه خبرخوانی امروز آلبرت کوچویی آمده است:

هزارپای واقعیبخش دانش روزنامه انگلیسی گاردین به نقل از نشریه علمی ساینتیفیک ریپورتس می نویسد: اولین هزارپای واقعی کشف شد. گونه تازه ای از این بندپایان، که به راستی بیش از هزار پا دارد. گونه ای که در استرالیا غربی کشف شد. آنرا به نام «یومی لیپس» خوانده اند که به باور یونانیان الهه دنیای زیرین است. عکس هزارپای ماده ای با یک هزار و سیصد و شش پا در ژرفای شصت متری خاک غرب استرالیا در روزنامه گاردین آمده است. قبل تر هزارپایی با هفتصد و پنجاه پا در کالیفرنیای مرکزی دیده شده بود. نابینا و رنگ پریده است مثل خیلی از جانوران زیر خاک.1400/09/29
10:28:17
5.0 / 5
625
تگهای خبر: سایت , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵