علی جون

روزنامه ها به عصر بعد از امیکرون فکر می کنند

روزنامه ها به عصر بعد از امیکرون فکر می کنند

علی جون: آرایش نظامی روسیه در مرز اوکراین، جهل غرب از تنش های این کشور و خیلی از حقایق مربوط به آن، عصر بعد از اُمیکرون و رابطه میان خواب و آلزایمر از سوژه های مهم روزنامه های امروز جهان هستند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، آنچه در زیر می خوانید مروری بر مهم ترین عناوین روزنامه های یکشنبه ـ ۲۴ بهمن ماه ـ به روایت آلبرت کوچویی است:

آرایش نظامی
بیلد، همراه با دیگر روزنامه های آلمان نگاه به آرایش نظامی روسیه در مرز اوکراین اینطور نوشته است: آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان می گوید: سربازان روسی در مرز با اوکراین دست به تمرین های نظامی با افزایش نیروهای خود زده اند. بائربوک می گوید: ما هیچ نشانه ای از کاهش نیروهای روسی در مرز اوکراین نمی بینیم. حال آن که سی هزار سرباز روسی در بلاروس، دست به تمرین های نظامی زده اند، این در حالیست که ناتو، ورود نیروهای بیش تر آمریکایی به رومانی را خوش آمد گفته است.
آسوشیتدپرس هم می گوید: استراتژی پوتین، آمیخته ای از تهدیدها و دیپلماسی است. بیشتر کارمندان سفارت آمریکا و انگلیس به خانه بازگشتند. آلمان هم به شهروندانش در اوکراین گفته است به خانه بازگردند.

غرب نمی داند
روزنامه های فرانسه و با آنها، لوموند نگاهی دیگر به تنش در اوکراین دارند که می گویند: کرملین می گوید: غرب ثابت کرده است که از تنش و درگیری در اوکراین، غافل است.
از طرف دیگر خبرگزاری رویترز، از دیدار وزیر خارجه انگلیس «لیزکراس» و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه می گوید. سخنگوی کرملین هم می گوید: این واقعیتی است که کرملین باید از مواضع خود دفاع کند، چونکه غرب، غافل از خیلی از حقایق در این جا است.

عصر بعد از اُمیکرون
واشنگتن تایمز، با دیگر روزنامه های آمریکا نیز نگاهی به اُمیکرون دارد که اینطور نوشته اند: آمریکایی ها سخت مشتاق رسیدن به عصر بعد از امیکرون هستند اما کارشناسان می گویند: ویروس کرونا، در این جا اختتام نگرفته است. جدا از سویه های تازه آن، همه گیری کرونا، در گذشته زخم هایی به جا نهاده که جامعه آمریکا از آنها به زودی خلاصی نخواهد یافت. دکتر نیکلاس کریستاکیس، استاد علوم اجتماعی دانشگاه یال می گوید: هنوز مردم به درستی و کمال نمی دانند با همه گیری ویروس کرونا، چه بر آنها گذشته است. یک میلیون آمریکایی تا امروز قربانی اومیکرون شده اند.
***از حاشیه خبرها

خواب و آلزایمر
روزنامه گاردین هم نوشته است: پژوهشگران در تازه ترین پژوهش خود دریافته اند که ارتباطی میان بیماری آلزایمر یا زوال عقل با ساعت بدن انسان دیده شده است، بدین سبب پژوهش، اختلال در خواب، سال ها قبل از ابتلای بیمار به آلزایمر در او دیده می شود اما اینکه ساعت خواب پدیدآورنده این بیماری یا به عکس است، هنوز یافته های این پژوهش می گوید: ساعت بدن انسان قادر به نظارت بر فعالیت و قدرت مغز در رابطه با پروتئین و بیماری آلزایمر است. دانشمندان هم می گویند: اختلال در خواب و به هم خوردن ریتم و ضرباهنگ آن، با بیماری آلزایمر مربوط است.
منبع:

1400/11/25
09:47:30
5.0 / 5
483
تگهای خبر: فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴