علی جون

مینی مالیسم و ترس در مجله شوکران

مینی مالیسم و ترس در مجله شوکران

علی جون: شماره پنجاه و هشتم فصلنامه ادبی «شوکران» در دو بخش مینی مالیسم و ترس منتشر گردید.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، بخش مینی مالیسم با سرمقاله پونه ندایی با تیتر «من یک انباردار بزرگ بودم» شروع شده و در ادامه با این مطالب همراه است: «خانه تکانی زندگی» نوشته مارگارتا مگنوسون ترجمه شبنم سمیعیان، «خداحافظی با اضافه ها» نگاهی به کتاب «در باب زندگی مینی مالیستی» نوشته فومیو ساساکی و «وابی سابی جهان رمزآلود مینی مالیسم» نگاهی به کتاب های «وابی سابی برای هنرمندان، شاعران، فیلسوفان، دیزاینرها» و «وابی سابی؛ ملاحظاتی دیگر» نوشته لئوناردو کورن.
در بخش ترس نیز این مطالب درج شده است: «ترس و هراس در شعر فارسی» نوشته کامیار عابدی، «تاریخ مدرن جهان: رزرو جا در ردیف اول» نوشته یونس شکرخواه، «پیدایش خوف در هستی» نوشته بهاره رضایی، «من می ترسم پس هستم» از مائده مرتضوی، «نکوهش و وحشت از پرواز» نوشته صالح تسبیحی، «مواجهه با ترس در روش های تزکیه نفس» از هادی فیروزی، «تو می گویی ترس» از پرستو رجایی، «ترس ها می مانند» از ابراهیم اصلانی و «آن چه من از ترس می دانم» نوشته مهدیار جمشیدی.
در بخش شعر این شماره از «شوکران» شعرهایی از محمد صالح علاء، شمس لنگرودی، صفورا نیری، شهرام کریمی، هایده حسین زاده، اریش فرید (با ترجمه علی عبداللهی)، اشرف ابوالیزید (شاعر مصری، ترجمه پیمانه خرقان)، یوونگ وون هان (شاعر کره جنوبی، ترجمه پونه ندایی) و در بخش داستان هم داستان هایی از مرتضی مجدفر، نگار تقی زاده، امید کیا و علیرضا ذی حق آمده است.
مواجهه پاندمیک روزنامه نگاران جهان (شامل گفت و گو با گنجیت سارا، لی سانگ کی، نصیر ایجاز، حبیب تومی، ادی سوپراپتو، کاتی لن) و گزین گویه ها دیگر مطالب این شماره هستند.
شماره پنجاه و هشتم فصلنامه ادبی «شوکران» با صاحب امتیازی و سردبیری پونه ندایی و با طرح جلد ساعد مشکی در ۸۰ صفحه و با قیمت ۳۰ هزار تومان انتشار یافته است.
منبع:

1400/12/21
19:44:56
5.0 / 5
537
تگهای خبر: داستان , شعر , كتاب , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱