علی جون
وزیر فرهنگ:

راهبرد جمهوری اسلامی ایران گسترش تعامل با کشورها است

راهبرد جمهوری اسلامی ایران گسترش تعامل با کشورها است

به گزارش علی جون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیپلماسی فرهنگی را یکی از با اهمیت ترین ابزار آشنایی بین ملت ها دانست و اظهار داشت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران گسترش تعاملات با همه کشورها در زمینه های مختلف است.


به گزارش علی جون به نقل از خبرگزاری ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی روز یکشنبه - ۲۸ فروردین - در دیدار کارلوس کوشتا نهوش سفیر پرتغال در تهران با اعلان اینکه گسترش روابط فرهنگی بین المللی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دنبال می شود، اضافه کرد: در دوره ی جدید از فعالیت این سازمان اهتمام در گسترش روابط و تعاملات خارجی با سایر کشورها داریم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلان اینکه راهبرد جمهوری اسلامی ایران گسترش تعاملات با همه کشورها در زمینه های مختلف است، اظهار داشت: دیپلماسی فرهنگی یکی از با اهمیت ترین ابزار آشنایی بین ملت ها است و ارتقای روابط فرهنگی ایران و پرتغال منجر به گسترش مناسبات اقتصادی و سیاسی نیز خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، بعنوان رویداد بزرگ فرهنگی کشورمان، اضافه کرد: در این نمایشگاه میلیونها مخاطب از اهالی فرهنگ و هنر، دانشگاهیان، دانشجویان و دانش آموزان و در رده های مختلف سنی و تحصیلی حضور دارند.
اسماعیلی بر حضور و همکاریهای مشترک ایران و پرتغال در جشنواره ها، نمایشگاه های مختلف در زمینه های کتاب، موسیقی، نمایش، سینما و... اصرار کرد و اظهار داشت: ترجمه آثار بزرگان دو کشور، برگزاری جشنواره ها و هفته های فرهنگی از دیگر زمینه های همکاریهای مشترک بین ایران و پرتغال است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر بر اجرای کامل موافقتنامه مشترک همکاریهای فرهنگی دو کشور اصرار کرد.
فرهنگ پل ارتباط میان دولت ها و ملت ها است
کارلوس کوشتا نهوش سفیر پرتغال در تهران در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: دولت های دو کشور دارای روابط دیرینه ای هستند و روابط نزدیک ایران و پرتغال سابقه ای به طول چندین قرن دارد.
وی با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگ در گسترش روابط دولت ها و ملت ها، اضافه کرد: فرهنگ منجر به ایجاد پل ارتباطی مستحکم میان دولت ها و ملت ها می شود و ارتقای آن ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی را نیز فراهم می آورد.
سفیر پرتغال در تهران در بخش دیگری از سخنان خود بر گسترش همکاریهای فرهنگی، هنری و ادبی میان دو کشور اصرار کرد.
وی اظهار داشت: همکاری مشترک در زمینه سینما بوسیله بنیاد سینمایی فارابی، ترجمه آثار ادبی دو کشور و ترویج زبان، برگزاری هفته های فرهنگی و هنری در ایران و پرتغال همچون موضوعات همکاریهای مشترک فرهنگی میان دو کشور است.


منبع:

1401/01/29
20:53:01
5.0 / 5
538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲