علی جون

بازخوانی ماجراهای برادران امیدوار

بازخوانی ماجراهای برادران امیدوار

علی جون: مستند «برادران امیدوار» روز جمعه (21 شهریورماه) از كانال بالكان شبكه سحر پخش می شود.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما، عیسی امیدوار و عبدالله امیدوار دو برادر جهانگرد، پژوهشگر و مستندساز ایرانی هستند که با شعار «همه متفاوت، همه خویشاوند» سفر خودرا به دور دنیا شروع کردند.
این دو برادر از اوایل پاییز سال ۱۳۳۳ شمسی سفر توریستی و پژوهشی خود به دور دنیا را با سفر به سمت مرزهای شرقی ایران و افغانستان شروع کردند. بعد از گذر از افغانستان، پاکستان و هند به سمت تبت، آسیای جنوب شرقی و استرالیا سفر کردند. در ادامه با گذر از اقیانوس آرام به آلاسکا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی رفتند و سرانجام از اقیانوس اطلس وارد اروپا شدند و....
برادران امیدوار بعنوان اولین گردشگران معاصر ایرانی به خاطر شعار «پیام صلح جهانی را با یجاد دهکده ای جهانی برای مردم دنیا به ارمغان آوریم» مورد تقدیر دبیرکل سازمان شهروند جهانی قرار گرفتند.
مستند «برادران امیدوار» در دو قسمت ۲۵ دقیقه ای جمعه (۲۱ شهریورماه) ساعت ۱۴: ۳۰ به وقت تهران بر روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر است و قسمت دوم آن جمعه هفته آینده پخش می شود.
بیژن میرباقری کارگردان و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه کننده این مستند هستند. همین طور اصغر نیک سیرت زبانگردانی و ترجمه به زبان بوسنیایی «برادران امیدوار» را انجام داده است.
منبع:

1399/06/21
17:59:57
5.0 / 5
847
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲