علی جون
بهروزی نیا عنوان كرد؛

پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی یارانه مراكز توانبخشی در سال ۱۴۰۰

پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی یارانه مراكز توانبخشی در سال ۱۴۰۰

به گزارش علی جون رئیس هیات مدیره انجمن عالی مراكز توانبخشی غیردولتی معلولین اظهار داشت: عقب ماندگی مزمن مالی مراكز توانبخشی باید جبران شود و دنبال این هستیم كه یارانه این مراكز در 1400 حداقل 50 درصد رشد داشته باشد.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، مجید بهروزی نیا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ارتباط با افزایش یارانه مراکز توانبخشی غیر دولتی در سال ۹۹، مدتی پیش جلسه ای با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور انجام شد و تمام تلاش ما در انجمن عالی مراکز توانبخشی غیر دولتی معلولین و هیأت مدیره انجمن این است که موضوع افزایش یارانه مراکز هر چه سریع تر در کمیسیون اجتماعی هیئت دولت طرح شده و بعد از تصویب نهایی در هیئت دولت به سازمان بهزیستی ابلاغ شود. وی ادامه داد: صورت جلسه ارائه شده به نحوی تنظیم شده که در صورت تامین اعتبار، افزایش ۲۰ درصدی یارانه از تاریخ اول فروردین سال ۹۹ اعمال و به مراکز پرداخت گردد.
رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور با اشاره به انتقال مشکلات مراکز توانبخشی به سازمان برنامه و بودجه گفت: در تلاش هستیم تا مسائل و مشکلات مراکز توانبخشی شامل شبانه روزی، روزانه و سایر کاربری ها به سازمان برنامه و بودجه انتقال پیدا کند و امیدواریم در بودجه ۱۴۰۰ رشد قابل توجهی در بحث یارانه مراکز توانبخشی داشته باشیم. بهروزی نیا درباب پیشنهادات ارائه شده در ارتباط با افزایش یارانه مراکز توانبخشی در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد: باتوجه به قیمت تمام شده خدمات در مراکز توانبخشی، پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی یارانه مراکز در سال ۱۴۰۰ ارائه شده و با توجه به این که این رقم افزایش دشوار خواهد بود، امیدوار هستیم حداقل ۵۰ درصد افزایش یارانه در سال ۱۴۰۰ محقق شود. وی اشاره کرد: انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور در تلاش است تا عقب ماندگی مزمن مالی مراکز توانبخشی در سال ۱۴۰۰ برطرف شود. رئیس هیأت مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور درباب پیگیری های صورت گرفته برای دریافت یارانه مراکز شبانه روزی و ویزیت در منزل و مراقبت در منزل اشاره کرد: مشکلاتی در ارتباط با یارانه مراکز شبانه روزی و ویزیت در منزل و مراقبت در منزل به وجود آمده بود که با پیگیری های انجام شده، یارانه مهر ماه مراکز به حساب آنها واریز شد. بهروزی نیا اضافه کرد: سرانه ای برای ۵ ماه توانخواه های مجهول الهویه مراکز شبانه روزی در نظر گرفته شده که آن هم به حساب این مراکز واریز خواهد شد. وی در ارتباط با مشکلات مراکز شبانه روزی و آسایشگاه های سالمندان و معلولین در روزهای بیماری کرونا اذعان کرد: توقف پذیرش مددجو در روزهای بیماری کرونا اعلام شده بود که همین موضوع مشکلاتی را برای مراکز به وجود آورده بود. رئیس هیأت مدیره انجمن عالی مراکز توانبخشی غیردولتی معلولین کشور افزود: توقف پذیرش مددجو، تهدیدی برای مراکز شبانه روزی و آسایشگاه های سالمندان و معلولین بود و همین موضوع منجر به کاهش ظرفیت و تعطیلی مراکز خواهد شد. بهروزی نیا در ارتباط با درخواست های صورت گرفته برای ارائه برنامه مدیریت بحران استانها در صورت بروز نمونه کرونا در مراکز گفت: درخواست ارائه برنامه و همین طور اعلام فضاهای مراکز قرنطینه و ایزوله و نقاهتگاهی مراکز به استانها ارائه شده و تا حالا تمام استانها به غیر از استان های خراسان شمالی، تهران، قم و مازندران برنامه های خودرا اعلام نموده اند.


منبع:

1399/08/06
22:36:08
5.0 / 5
679
تگهای خبر: برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳