علی جون
علی جون
رئیس كمیته امداد:

۳۰۰ هزار شغل طی سال ۱۴۰۰ برای مددجویان كمیته امداد ایجاد می شود

۳۰۰ هزار شغل طی سال ۱۴۰۰ برای مددجویان كمیته امداد ایجاد می شود

رئیس کمیته امداد از هدف گذاری برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل طی سال ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای این نهاد در نظر گرفته شده است.به گزارش علی جون به نقل از مهر، سید مرتضی بختیاری قبل از ظهر چهارشنبه در جشن توانمندسازی اقتصادی ۵ هزار و ۵۰۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان در مصلی امام علی (ع) شهر کرمان اظهار داشت: نعمت ها و ظرفیت های فراوانی در کشور وجود دارد که باید از آنها استفاده ای بهینه داشته باشیم.
وی اظهار داشت: با وجود تحریم ها و شرایط سخت اقتصادی ایران توانست جایگاه خویش را در دنیا نشان دهد، آمریکا حتی در زمینه مقابله با کرونا هم ایران را تحریم کرد اما ما در این حوزه هم موفق شدیم و حالا به صادرکننده خیلی از ملزومات مبارزه با کرونا تبدیل گشته ایم.
بختیاری ضمن اشاره به اینکه کمیته امداد همواره در زمینه اشتغالزایی از تعهداتش جلوتر بوده است، اضافه کرد: این نهاد در سال ۹۶ تعداد ۱۷۰ هزار شغل، در سال ۹۷ تعداد ۱۴۸ هزار شغل و در سال ۹۸ تعداد ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل بوجود آورده است.
وی میزان اشتغالی که طی سال جاری تابحال توسط این نهاد بوجود آمده است را ۲۲۷ هزار مورد ذکر کرد و اظهار داشت: این میزان اشتغالزایی با ۵ هزار و ۵۱۶ میلیارد تومان تسهیلات بوجود آمده است.
رئیس کمیته امداد کشور از هدف گذاری برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل طی سال ۱۴۰۰ توسط کمیته امداد اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای این نهاد در سال آینده در نظر گرفته شده است.
بختیاری از مزیت سنجی شهرستان های کشور اطلاع داد و بیان نمود: خودکفایی مددجویان یکی از رسالت هایی است که به جد دنبال می نماییم و در این راستا از سال ۷۳ تا ۹۷ تعداد ۷۵۰ هزار خانوار با رسیدن به مرحله خودکفایی از حمایت کمیته امداد خارج شده اند.
وی مشاغل خانگی را یکی از راهبردهای کمیته امداد دانست و اظهار داشت: سرپرست ۶۳ درصد خانواده های زیر پوشش کمیته امداد را بانوان می سازند و اشتغال خانگی سبب می شود که مادر بودن این افراد تحت الشعاع قرار نگیرد.
رئیس کمیته امداد کشور سهم استان کرمان در زمینه اشتغال را ۹ هزار و ۴۵۳ نفر ذکر کرد و اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۳۳۶ شغل در استان بوجود آمده است.
وی کمک های مردم و خیران استان کرمان طی ۱۱ ماهه سال جاری را ۳۳۹ میلیارد تومان ذکر کرد و خاطرنشان کرد: مددجویان کمیته امداد یکی از خوش حساب ترین مشتریان بانک ها هستند و اجازه نمی دهند قسط وامشان عقب بیافتد.
بختیاری همینطور استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و دانشگاه ها را هم مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: این مسئله در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.

1399/12/22
14:17:07
0.0 / 5
508
تگهای خبر: خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز