علی جون
علی جون

ویژه برنامه های روز قدس در تلویزیون

ویژه برنامه های روز قدس در تلویزیون

به گزارش علی جون همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، شبکه های سیما برنامه هایی متناسب با این روز برای پخش در نظر گرفته اند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، تولید نماهنگ و کلیپ، مروری بر تحولات منطقه و آشکار شدن ضعف رژیم صهیونیستی در رویارویی با جبهه مقاومت همچون محورهای اصلی برنامه های ویژه روز قدس تلویزیون است.
شبکه یک مستند «سلاح کلام» کاری از گروه سیاسی شبکه یک با محوریت مظلومیت مردم فلسطین و سیاست آمریکا در پشتیبانی از رژیم صهیونیستی، پنجشنبه (۱۶ اردیبهشت) ساعت ۱۷ پخش می شود.
مستندهای «شکوفه های زیتون» و «قدس» هم روز جمعه (۱۷ ادربهشت) به ترتیب ساعت ۹ بامداد و ۱۳ عصر روی آنتن می رود.
با عنایت به برگزار نشدن راهپیمایی روز قدس به خاطر رعایت پروتکلهای بهداشتی کرونایی، ویژه برنامه «خیابان ایران» با دعوت از تعدادی کارشناس سیاسی، اهمیت مقاومت مردم فلسطین و وضعیت این روزهای رژیم صهیونیستی را مورد بررسی قرار می دهد. این ویژه برنامه روز جمعه از ساعت ۱۰ و ۲۰ دققه به صورت زنده پخش می شود.
شبکه دو مستند «انقلاب قدس» به تهیه کنندگی محسن اولیایی پنجشنبه (۱۶ اردیبهشت) ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه از شبکه دو پخش می شود. این مستند با استفاده از تصاویر آرشیوی به تاریخچه شکل گیری رژیم اشغالگر قدس و نقش حکام عرب در پیدایش آن می پردازد.
همینطور برنامه «بدون مرز» به تهیه کنندگی مرتضی غرقی با مبحث فلسطین جمعه ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه پخش خواهد شد.
ویژه برنامه «آدم های خوب شهر» به تهیه کنندگی علی اکبرکریمی و اجرای کاظم احمدزاده هم که افطارهای ماه رمضان روانه آنتن می شود، متناسب با این مناسبت، میزبان میهمانان خود می شود.
«نمادو» به تهیه کنندگی هادی خدادی هم گزارش هایی از روز قدس از سراسر کشور را در جدول پخش شبکه دو به خود مختص کرده است. همینطور برنامه شبانگاهی «دست در دست» هم بخش هایی را به مبحث روز قدس مختص کرده است.
برنامه «خردسال با ما بیا» به تهیه کنندگی سیدمجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی به مناسبت روز قدس به صورت ویژه راهی آنتن می شود. فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» هم جمعه (۱۷ اردیبهشت ماه) ساعت ۸ پخش می شود.
شبکه سه برنامه «سلام بامداد بخیر» روزقدس ویژه برنامه بررسی و تحلیل این روز را در نظر گرفته است. این برنامه نزدیک به سه ساعت با دعوت از کارشناسان و مهمانان مربوطه به تحلیل و بررسی روز قدس و جایگاه این روز در محور مقاومت و همینطور جایگاه نیروی قدس در این محور می پردازد. همینطور در این برنامه با حضور مهمانان، بزرگداشت مقام شهید حاج قاسم سلیمانی هم برگزار می گردد.
شبکه چهار فیلم سینمایی «ابو زینب» با مبحث لبنان و فلسطین پنجشنبه (۱۶ ادریبهشت) ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه پخش می شود. برنامه «سوره» هم پنجشنبه ساعت ۲۲ و مستند «ساعت ۶ به وقت واشنگتن» جمعه ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه از آنتن شبکه چهار پخش می شوند.
شبکه پنج پخش مستند «خان طومان، هفت خان عشق»، سینمایی «سی و سه روز»، «عطر عاشقی»، برنامه صبحگاهی «سلام تهران » و... همچون ویژه برنامه های روز قدس در شبکه پنج سیما است.
مستند«خان طومان؛ هفت خان عشق» به کارگردانی سعید چاری در سالگرد به شهادت رسیدن شهدای خان طومان پنجشنبه ساعت ۲۱ و ۱۰ دقیقه از شبکه پنج سیما پخش می شود. این مستند روایت حوادث و اتفاقات منطقه خان طومان سوریه است که سعی شده به ابهامات آن پرداخته شود.
همینطور مستند روز جهانی قدس جمعه (۱۷ اردیبهشت ماه) ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه بامداد پخش می شود. سینمایی «سی و سه روز» هم جمعه ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه راهی آنتن می شود.
برنامه «عطر عاشقی» در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به تبیین مبحث شهدای جبهه مقاومت، می پردازد. این برنامه با حضور حجت الاسلام مصطفی کرمی از گلزار شهدای فیروزکوه پخش می شود.
برنامه صبحگاهی «سلام تهران» هم روز پنجشنبه به مبحث روز جهانی قدس می پردازد. همینطور برنامه «شهر زیبا» و «جشن رمضان» هم معطوف به مموضوع روز قدس روی آنتن می روند.
شبکه قرآن و معارف سیما مستند مسجد الاقصی روز پنجشنبه (۱۶ اردیبهشت ماه) ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می رود و علاقه مندان می توانند تکرار آنرا در روز جمعه ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه، تماشا کنند.
همینطور مستند «انقلاب قدس» روز جمعه (۱۷ اردیبهشت ماه) ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه و مستند «خط امام خمینی رحمت الله علیه» هم ساعت ۱۵ و ۲۰ دقیقه روز جمعه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود. بازپخش سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس هم بعدازظهر همان روز راهی آنتن می شود.
ویژه برنامه «ضیافت» که هنگام افطار هر شب از این شبکه پخش می شود، روز جمعه متناسب با روز قدس خواهد بود. همینطور برنامه «روبه راه» روز پنجشنبه، ساعت ۲۱ به مبحث آزادسازی قدس می پردازد.
شبکه جام جم برنامه «کنکاش» پنجشنبه و جمعه (۱۶ و ۱۷ اردیبهشت) به مناسبت روز جهانی قدس به صورت زنده از شبکه جهانی جام جم پخش می شود. در اولین برنامه که پنجشنبه پخش می شود، حسین حاجی (کارشناس غرب آسیا) و حسن اشراقی (استاد دانشگاه و کارشناس غرب آسیا) به تحلیل و بررسی ابعاد متعدد سخنان مقام معظم رهبری درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نفوذ منطقه ای ایران پرداخته می شود. این برنامه ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران پخش می شود.
دومین برنامه هم صبحگاه جمعه (۱۷ اردیبهشت ماه) از ساعت ۱۰: ۳۰ دقیقه به صورت زنده پخش می شود. این قسمت خبرهای روز جهانی قدس را پوشش می دهد و بخش های همچون سخنرانی، کنفرانس و گفت وگوی کارشناسی درباره اهمیت قدس بعنوان قبله اول مسلمانان و جنایات صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی را شامل می شود.
شبکه افق ویژه برنامه زنده «نقش جهان» جمعه (۱۷ اردبهشت ماه) ساعت ۱۰ به بررسی، مرور و تحلیل رویدادهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی فلسطین و روز جهانی قدس می پردازد. پخش همایش پایانی مسابقه بین المللی «فلسطین تنها نیست» که از جانب حوزه هنری با شرکت هنرمندانی از سراسر جهان برگزار شده است هم پنجشنبه ساعت ۱۸ پخش می شود.
ویژه برنامه روز قدس هم روز جمعه ساعت ۱۰ تا ۱۲ پخش می شود. همینطور مستند «هموطن» روایت سه تن از نخبگان فلسطینی که سال ها در سوریه زندگی می کنند و دلتنگ سرزمین مادری خود هستند، روز جمعه ساعت ۱۴: ۳۰ از شبکه افق پخش می شود.1400/02/16
17:52:24
5.0 / 5
555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
علی جون - سرگرمی و طنز